Dámské parfémy

Dámský parfém je dnes již nezbytná součást garderoby. Podtrhuje kouzlo ženské osobnosti, která se neustále mění podle nálady i počasí. Tak často, jak se vám změní nálada a příležitost, byste měla být schopna změnit i parfém. Dámský parfém je zrcadlem vaší osobnosti i momentální nálady.

Dámy si mnohem snáze mohou dovolit popustit uzdu své fantazie a také mohou parfémy mnohem častěji střídat nežli muži. Dámské parfémy nabízí mnohem širší škálu nejrůznějších druhů vůní než parfémy pánské, čehož je potřeba v plné míře využít.

Správnou volbou vůně naznačíte mužskému protějšku vše, co od něj chcete a očekáváte, dokážete mu odhalit svoji milostnou touhu stejně dobře jako chuť jen tak relaxovat. Parfém je vaší tajnou zbraní.

Flexibilní přístup ke každé situaci vám zajistí doma výběr z několika druhů dámských vůní. Jestli máte doma jenom dva a už si myslíte, že jste marnotratná, tak rychle přehodnoťte svůj úsudek. Váš základní set parfémů by měl přinejmenším obsahovat alespoň čtyři dámské parfémy. Optimum pro vhodný výběr vzhledem k situaci se pohybuje okolo dvanácti parfémům. Pokud používáte jen jeden, tak se vám obzvláště v letních měsících může lehce stát, že budete působit na své okolí pořád stejně stereotypně a bez fantazie.

Výběr toho správného parfému

Než začnete s výběrem, nezapomínejte, že každý parfém je vhodný pro jinou příležitost. Stejně tak jako byste si nevzala stejné šaty na tenis, do práce a na večeři ve dvou, tak si nevezmete ani stejný parfém. Při výběru dámského parfému bychom měli mít na paměti, kam ho budeme chtít „nosit“ a neměli bychom se dát zlákat komerční reklamou.

Parfém, který si vyberete, by měl být spojen s vaším já – s temperamentem i vzhledem. Při výběru parfému se nechte více vést svou intuicí než radami z akčního letáčku novin. Parfém by se měl stát součástí vaší osobnosti a neměl by vám v ničem překážet či působit nepohodlí.

Kdy který parfém?

Parfémy s lehce květinovými a zelenými tóny nejvhodněji podtrhnou vaši osobnost v době oběda, kdy je celý den ještě svěží a radostný. Jak bude denní doba pokračovat, můžete ho vyměnit za o něco těžší typ – jiný květinový, ovocný nebo ambrový. Nakonec přichází zlatý hřeb dne – večer. Teprve při vybírání parfému na večer se můžete zcela „odvázat“. Povoleno je cokoliv, ale nejvíce používané jsou těžší a výraznější parfémy, pro které nemáme celý den uplatnění. Těžší parfém může mít mnohem více kořenitou vůni a další „svůdné“ tóny.

Pamatujte však, že nesmíte míchat více parfémů dohromady, protože celý efekt by byl přinejlepším potlačen.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!