Jak používat parfém?

Jak aplikovat parfém?

Pamatujte si, že parfém nikdy nenanášíme na tkaninu, ale vždy přímo na tělo.

Místa, která jsou pro nanášení parfému obecně nejvhodnější, jsou ta, kde dokážeme nahmatat puls a zároveň si je netřeme příliš často.

Osvědčené body jsou mezi ňadry, „véčko“ v klíčních kostech, na vnitřní straně loktů a zápěstí, podkolení jamka, za ušima, podél linie vlasů a na spáncích.

Parfém nanášíme jemným stříknutím na vybrané místo anebo ho můžeme nanést na tělo i tak, že se projdeme voňavým obláčkem, který vytvoříme stříknutím parfému do vzduchu. Parfémová sprška zaručí lehké uložení parfému všude na těle.

Je možné používat více různých parfémů najednou?

Parfémy zásadně nemícháme. Každý parfém je totiž jednou sladěnou vůní, celkem. Použijete-li další intenzivně vonící parfém, může se stát, že výsledek nebude již tak harmonický a kombinace nevyvolá příliš dobrý dojem.

Výjimkou jsou různé sety jednoduchých a základních vůní, které některé větší značky prodávají jednotlivě, aby si zákazník mohl vytvořit parfém dle svých představ.

Jak dlouho vydrží parfém a kdy není zcela v pořádku?

Flakon s používaným parfémem nám vydrží půl roku a někdy i déle, pokud je ovšem správně skladován. Je-li tedy uložen na tmavém místě a při teplotách nižších než 20 °C. Neotevřený, originálně zabalený parfém nám vydrží i déle než rok.

Pokud se nám u parfému začne měnit barva (získá tmavší odstín a u uzávěru se usazuje pryskyřicový prstenec), tak je většinou starý. Ani to však nemusí znamenat, že by parfém ztratil svoji kvalitu.

Déle otevřený parfém může vonět intenzivněji než parfém nový. Příčina je jednoduchá, odpařilo se trochu vody a poměr vonných látek se zvýšil.

Kyselá a pryskyřičná vůně nás může bezpečně upozornit na to, že parfém již definitivně ztratil požadované vlastnosti.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!