Jak vybrat parfém?

Kouzlo parfému je silné, často je to i první dojem, který o dané osobě získáte. Správným výběrem můžete lehce šokovat, okouzlit anebo vzrušit, jde jen o to, vybrat ten vhodný pro vás.

Na výběru toho správného parfému je patrně nejsložitější vybrat správnou vůni, aby odpovídala nejen situaci ale i vašemu stylu a vaší osobnosti. Právě vaší osobnosti byste měli nakonec výběr parfému podřídit, neboť žádná pravidla pro výběr ve skutečnosti neexistují. Nemusíte se tak ničím vázat, buďte proto sami sebou.

Mezi neverbální podněty, které naše okolí (a my také) vnímáme a utváříme si podle nich podvědomě názory, patří i vůně. Právě správná volba parfému dokáže vůní nejen zvýraznit, ale i zakrýt a potlačit, vaše osobní rysy. Zvolením správného parfému tak můžete ovlivnit, jak budete vnímáni okolím a také, co jim chcete naznačit.

Kromě toho, že parfémem ovlivňujete své okolí, tak také působíte i na svoji náladu. Vůně parfému má vliv i na vaši duševní rovnováhu. Když vyberete ten správný, tak vám parfém může zlepšit náladu a uklidnit vás. Naopak intenzivní vůně může zneklidnit anebo dokonce vyvolat různé obtíže.

Ptáte se, jak vybrat ten správný parfém? Nejjednodušší a zároveň nejpřesnější odpověď je zkoušet. Vyzkoušejte všechny a zjistěte, které se vám momentálně líbí a na co máte chuť. Nenechte se omezovat zažitým stereotypem.

Samozřejmě možná zjistíte, že ne všechny parfémy, které jsou příjemné vám, jsou příjemné i vašemu okolí, protože každý reagujeme na podněty různě. Ale ani to vás nikterak neomezuje, nabídka parfémů je široká a proto zkoušejte. Časem zjistíte, který vám i vašemu okolí „sedne“ nejvíce.

Jak vyzkoušet parfém?

parfumerii začněte tím, že si necháte nastříkat několik vůní na papírky. Pokud se vám vůně některého z parfémů zalíbí, tak si ho nejlépe vyzkoušíte tak, že si jej stříknete zespodu na zápěstí anebo na předloktí. Parfém nikdy neroztírejte. V klidu počkejte, až se po několika minutách vůně rozvine (uvolní se další složky parfému). Až za čtvrt hodiny můžete získat přesnou představu o tom, jak parfém voní.

Při výběru parfému byste měli mít vždy dostatek času a nikam nespěchat. Rozhodnutí, který parfém si nakonec koupíte, klidně můžete nechat až na další den.

Při své první návštěvě parfumerie nemusíte (a také byste neměli) vybírat ze všech parfémů, které nabízí. Náš nos je totiž schopen rozlišit jen několik různých vůní. Když si nevyberete hned při první návštěvě, tak se raději příště vraťte a zkuste vybírat znovu.

Může se vám stát, že se v obchodě setkáte s již předpřipraveným vzorkem parfému. Nejčastěji to bývá vatový tampón anebo otevřená krytka spreje. Vzorek, který je dlouhou dobu ponechán na vzduchu ztrácí své vlastnosti a neodpovídá vůni parfému v obalu. Proto podle takovýchto vzorků parfém nevybírejte a radši si jej vyzkoušejte sami.

Co je to tester?

Jedná se o originální parfém, který je v komerčním barevném obalu velmi často opatřeným průhlednou fólií. Bývá zabalen do hnědé nebo šedobílé krabičky. Rozdíl mezi testerem a běžně prodávaným parfémem je cena. Tester je levnější než normálně prodávaný parfém. Kvalita parfému zůstává samozřejmě stejná.

Tester je vhodný parfém pro vaši osobní potřebu – když vám nejde o krabičku, ale o mnohem výhodnější cenu. Jako dárek tester raději nekupujeme, vhodnější je normální (ozdobné) balení.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!