Pánské parfémy

Parfémy již dávno nejsou jen výsadou žen a dívek. Muži dnes používají pánské parfémy stejně často jako jejich něžné protějšky. Stejně jako správně zvolený parfém podtrhne u ženy ženskost, tak pánské parfémy lehce zvýrazní vaši osobnost, mužnost a neodolatelnost.

Výběr parfému pro muže

Když chcete být sví, tak nenecháte výběr parfému na své ženě anebo přítelkyni. Buďte sami sebou a zajděte si do obchodu sám vybrat ten pravý pro vás.

Mějte ale na paměti, že byste měli vybírat nejen podle pocitu, typu a stylu parfému, ale také podle druhu činnost i (volný čas a sport, společnost, práce). Při výběru parfému bychom měli zohlednit i roční dobu a počasí. Parfémy totiž ovlivňují i naši náladu. V létě se budeme chtít cítit svěží, zatímco silnější a kořeněné vůně si necháme na zimu. Správně zvolený parfém zlepší náladu, zatímco ze špatně zvoleného nás rozbolí tak akorát hlava. Pánské vůně také nevolíme příliš silné, aby nevadily našemu okolí.

V obchodě platí při výběru parfému mezi mužem a ženou rovnost. Nenechte se unáhlit prodavačem, ale vyberte si vůni podle svého a dejte si klidně na čas. Znalost správného postupu při výběru vám zajistí suverenitu a vyrovnanost (a možná také nejeden obdivný pohled od prodavačky).

Jak zvolit vůni, aby se k vám hodila?

Z mnoha typů různých druhů vůní pánských parfémů se pro mladé muže hodí citrusové vůně, které jsou lehké a krásně svěží. Z parfémů s citrusovou vůní bychom mohli zmínit např. Davidoff Cool water, Lacoste Cool play, Hugo Boss a Mexx. Pro sportovně založené muže bude optimální sáhnout po vůni obsahující levanduli anebo bazalku, které se řadí do nepsané kategorie „sportovních“ vůní. Sportovní vůně jsou zastoupeny např. parfémy jako Calvin Klein Eternity. Jste-li spíše romanticky založený typ, zvolte vůni květinovou. Taková vůně výborně zdůrazní vaše mužné rysy i vrozený šarm. Ze světových značek sem můžeme zařadit např. Chanel Egoiste Platinum a Davidoff Adventure. Elegantní pánskou vůní na večer ohromíte svou přítelkyni. Většinou se jedná o silnější kořeněné vůně, která zdůrazní váš temperament a podtrhne eleganci. Patří sem parfémy např. Dolce&Gabbana, Diesel Fuel For Life Pour Homme.

Kdy kolínskou a kdy opravdový parfém?

Při použití parfému nezáleží jen na ročním období, ale také na denní době. Pro obě pohlaví zde platí přibližně stejná zásada. Přes den je ideální používat lehčí a méně pronikavé kolínské vody a parfémy se naopak hodí do společnosti a na večerní akce.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!